Telefon dla dziecka – jaki powinien być?

W dzisiejszych czasach widok dziecka z telefon nie jest niczym niespotykanym. W końcu dzięki temu urządzeniu zwiększamy bezpieczeństwo dzieci. Ważne jest tylko to, żebyśmy wiedzieli, na co zwrócić uwagę, by smartfon spełnił swoje podstawowe zadania, ale przede wszystkim, żeby był dostosowany do wieku dziecka.

Gdzie kupić telefon dla dziecka?

Bardzo ważne jest to, żebyśmy wybrali odpowiedni sklep, jak np. bestcena.pl, gdzie kupimy smartfon dla dziecka. Przede wszystkim jest to związane z tym, że mamy pewność, jaka jest jakość urządzenia, co nie jest jednoznaczne z telefonami z drugiej ręki. Pamiętajmy o tym, że komórka ma być inwestycją, dlatego jego jakość jest najważniejsza. Poza tym tradycyjne sklepy dają na nie gwarancję, więc w razie uszkodzeń możemy liczyć na ich pomoc.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telefonu dla dziecka?

Przede wszystkim weźmy pod uwagę wiek dziecka, ponieważ dzięki temu łatwiej nam będzie określić jego potrzeby. W końcu zupełnie inaczej to wygląda w przypadku nastolatków, a np. ośmiolatków. Ważne jest też to, czy jest to pierwszy smartfon, a jeżeli nie, to jak wcześniej obchodził się z nim jego młody właściciel. Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, to możemy zwrócić uwagę na parametry techniczne, które są najważniejsze w przypadku telefonów dla dzieci.

Mocny wyświetlacz

W tym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by wybrany model był odporny na uszkodzenia. Dodatkowo warto zabezpieczyć szkłem hartowanym, dzięki czemu nawet w razie upadku nic mu się nie stanie. Pamiętajmy o tym, że, nawet jeżeli dziecko będzie bardzo dbało o swój nowy smartfon, to takie sytuacje mogą się zdarzyć. Dlatego szczególnie spójrzmy na modele, które mają Gorilla Glass. Poza tym dodatkową ochronę może stanowić etui.

Dobry akumulator

Każdy rodzic chce mieć pewność, że jego dziecko odbierze telefon, gdy będzie do niego dzwonił. Jednak jest to wręcz niemożliwe, jeżeli ma rozładowaną baterię. W końcu najmłodsze dzieci mogą nie mieć jeszcze nawyku, by kontrolować ten stan. Dlatego bądźmy zapobiegliwi i wybierzmy model z mocnym akumulatorem. Najlepiej sprawdzi się taki o pojemności co najmniej 4000 mAh. Poza tym uczmy też dzieci tego, by kontrolowały stan baterii dzień wcześniej, ale też by nie grały na telefonie, jeżeli widzą, że telefon wkrótce się rozładuje.

Lokalizator GPS

Bez wątpienia lokalizator GPS należy do jednych z najważniejszych udogodnień, dzięki któremu wielu rodziców może spokojniej pracować. Jeżeli nasze dziecko samo chodzi i wraca ze szkoły, to chcemy mieć pewność, że trafiło do celu. Dlatego warto wybierać smartfony z dodatkową funkcją lokalizacji GPS. Wtedy w każdej chwili będziemy mogli sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko.

Wi-Fi

Trzeba przyznać, że jest to wręcz nieodłączny element każdego smartfonu. Dzieci również powinny mieć dostęp do sieci Wi-Fi. Warto jednak zainstalować przeglądarkę, przy której można włączyć filtr rodzicielski. Dzięki temu możemy być pewni, że nie wejdzie na żadną nieodpowiednią stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *